» VEČER ZAHVALE ŽUPNOG UREDA GRADNIĆI I HKUD-DIDAK «

 

Župni ured Svetog Blaža Gradnići i HKUD Didak u srijedu, 24. siječnja 2018. su u restoranu Pivnica organizirali Večer zahvale za sve dobrotvore koji su kupnjom umjetničkih slika podržali projekt proširenja Didakovog doma.

Tijekom prodaje prodano je pedesetak umjetničkih radova različitih autora čijom kupnjom je podržan projekt proširenja dvorane u kojoj će djeca i mladi razvijati svoje talente i koja će svojim sadržajima čuvati uspomenu na hercegovačkog “Mojsija”.

Samo ime „Didakov dom“ je znakovito, želimo na taj način odati poštovanje i priznanje tom čovjeku koji je založio sebe za ovaj narod – kazao je sinoć fra Marinko Šakota, idejni začetnik manifestacije Didakovi dani i međugorski župnik te dodao da se proširenjem dvorane želi stvoriti i prostor za muzej koji će podsjećati na lik i djelo fra Didaka Buntića.

 

    

 

 

 

© 2016 Župa Gradnići
Design by Ibrahim